Портрет Людмили Ромен

Закохана й кохана

Бенефіс лауреата Сумської обласної премії Людмили Ромен

«Вона художник, музикант, поет. Вона закохана, кохана і коханка, чарівна Жінка», – це рядки з вірша Людмили Ромен про іншу пані, а наче про неї.
Людмила Валентинівна подарувала життя трьом синам, тепер – найкраща бабуня двом онучкам. Вона – майстер народного мистецтва, громадський діяч – це «та, що не ховалася на піч від Світу», «живе отак – на вітрянім вогні, щодня і душу й серце обпікає».
Нещодавно Людмила Ромен (Шевченко) відзначила свій ювілей, а тоді зібрала в обласній філармонії своїх шанувальників, друзів, знайомих, рідних на літературно-мистецьке свято «Сонцестояння любові». Зал був заповнений вщент, а на почесному місці – її найрідніші, головні натхненники її творчості – двоє синів, а ще невістка, онука, та незримо – її первісток, який молодим через трагедію відлетів за небокрай білим птахом, але завжди живе в материнському серці, бо «Ангелом став на плечі», спонукає до написання крилатих щемних рядків і душевної музики, що дають їй силу жити.
Людмила Валентинівна неспроста обрала для свого бенефісу 21 лютого, бо саме цього числа відзначається Міжнародний день рідної мови. А рідна мова – українська – для неї, як подих, як рідний дім, як Вітчизна. Отож земляки називають її берегинею рідного слова.
Музика її серця, спів душі переливаються у слова. У її віршах і любов, і туга, і патріотизм, і віра, і воля, і саме життя… Тому з насолодою читали поезії Людмили Ромен молоді декламатори – переможці всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу «Диво калинове», котрим уже не один рік опікується ювілярка, та студенти Сумського вищого училища мистецтв і культури імені Д. С. Бортнянського, яке свого часу закінчила пані Людмила.
Композитор і виконавець власних пісень вона примушує слухача сприймати її творчість фібрами всієї душі. Тож на прохання присутніх на святі не тільки гості з Києва виконали музику пані Ромен, а й сама авторка сіла за рояль.
Окрім праці над віршами й музикою, Людмила Ромен займається ще й художнім ткацтвом та витинанкою. Її творчість – самобутня, багатогранна і надзвичайно цікава. Нею захоплюються численні поціновувачі прекрасного. І вона обдаровує їх сторицею – нещодавно вийшла друком її 12 збірка поезій «Чорнобривці на снігу».
Одна з найбільших перлин культурної Сумщини у постійному пошуку своєї найкрилатішої рими, народженої з натхнення, найщирішої пісні, яка глибоко торкається струн душі слухача. Вона творить і веде за собою світ. Тож закономірно, що саме член Національної спілки письменників України Людмила Ромен стала лауреатом Сумської обласної літературно-краєзнавчо-мистецької премії за 2018 рік у номінації «Художня література». Високу відзнаку вона отримала за особистий внесок у розвиток художньої літератури. А взагалі у її доробку – перемоги у різних мистецьких конкурсах, премії, нагороди різного штибу.
А тепер її творча і громадська діяльність відзначені ще й Почесною грамотою голови ОДА, цінним подарунком від обласної ради, медалями «За заслуги перед містом» ІІІ ступеня (м. Суми) та «Будівничий України» від всеукраїнського товариства «Просвіта», іншими численними нагородами і подяками.
Творчого завзяття, крилатого натхнення, гармонії з оточуючим світом і з собою, добра і любові на многії літа бажали ювілярці гості чудового свята: очільники обласного центру і міста Ромни, звідки родом пані Людмила, народний депутат України Олександр Сугоняко (до речі, він подарував ювілярці путівку до санаторію), представники культурно-мистецьких осередків Сум. Душевно й хвилююче віншувала Людмилу Валентинівну зі славною подією від імені київського земляцтва журналіст і поет Лідія Рижкова, а ще відзначила її відданість національній ідеї, неоціненний вклад у розвиток дитячої творчості, збагачення і розквіт рідної мови, активізацію жіноцтва, підтримку молодих літераторів.
– Наша Сумщина багата на таланти, – наголосила Лідія Григорівна, – серед яких, безумовно, яскраво світить зірка Людмили Ромен. А ось музею літератури, чим можуть похвалитися інші регіони, немає. Може, нашій ювілярці взятися за його створення?
І це далеко не риторичне запитання, адже Людмила Валентинівна, якщо вже береться до справи, доводить до кінця. То нехай же сопілка серця Людмили Ромен обзивається до людей знову і знову новими поезіями, музикою, ділами!

Наталія РОЗТОРГУЄВА,
член НСЖУ
м. Суми
опублікована «Вісті Роменщини» 2019 р №10

Залиште відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *