Книги

Книги

Окремі видання книг Людмили Ромен

 

На вітрянім вогні

 На вітрянім вогні: Поезії – Суми: Видавництво «Слобожанщина», 1994. – 96 с.
Перша збірка поезій сумської поетеси Людмили Ромен відзначається оригінальністю, асоціативністю мислення, несподіваністю образу, а найбільше – творчим пошуком, емоційністю.

Тороки Горобина ніч – книга в книзі “Тороки”, Суми, “Собор”, 1996р.
Назва книги «Тороки» – говорить сама за себе. Адже тороки (торочки) – це своєрідна бахрома, що в символічній світобудові українського рушника означає земні роки з їх вербною задумою і чарівною плинністю. Той, хто насправді вміє сідлати Пегаса, знає, що тороки – це ще й назва подорожньої суми: не тої торби. яка писана. а тієї. в якій писане. отож, у наших тороках зібрані вірші різних за віком і стилем авторів з Сумщини, котрих об’єднує любов до поезії.
Мовчать дерева роду

Мовчать дерева роду… Поезії – Суми: Видавництво «Козацький вал». –1999. – 32 с.
До другої збірки віршів Людмили Ромен «Мовчать дерева роду…» увійшли вірші, написані в різні роки. Привертає увагу чітка громадянська позиція поетеси, самобутня мелодика віршів.

Яблука з неба Яблука з неба: Поезії – Суми: Видавничо-виробниче підприємство “Мрія-1” ЛТД, 2000.–72 с.
Третя збірка віршів сумської поетеси Людмили Ромен.
Перед нами розкривається світ переживань і роздумів над одвічними духовними цінностями людини багатий на асоціативне мислення, сповнений щирості, інтимної та громадянської лірики. Тут читач знайде і мотиви давньо-українського світобачення, де людина жила в нерозривній єдності з природою, в гармонії зі Всесвітом.
Білий лебідь – лебідь Чорний Білий лебідь – лебідь Чорний. Волхвема. – Суми: Видавничо-виробниче підприємство «Мрія-1» ЛТД, 2005. – 272 с. Нова поетична книга Людмили Ромен «Білий лебідь – лебідь Чорний» – оригінальний і цілісний твір, який постав із праоснов українського світовідчуття, актуалізуючи в еру Риби магнетизм і чистоту хліборобських вірувань та обрядів.
Пристрасне переживання ліричною героїнею сакральної сутності Любові відтворює узагальнену в українському Хронотопі долю Світу як боротьбу світлої язичницької культури з раціоналістичною гріховною цивілізацією. Гуманістичні сповіді Жінки просякнуті еротичною стихією. У них звучить глибинна віра Берегині Роду у незнищенність Душі України, у свободу, повернення людини до божественного Всесвіту Природи.
Характер видання вимагав репрезентувати у книзі тільки найвиразніші, з погляду авторки, вірші – волхвемні рече́ння.
Вірую Вірую. ПроСТО тріолети. Поезії. – Суми: видавничо-виробниче підприємство «Мрія-1» ТОВ, 2006. – 112 с.
«Вірую» – чергова книга відомої сумської поетеси Людмили Ромен включає в себе СТО тріолетів. Любов до рідного краю, національна спрямованість духу і світогляду авторки охоплює всі чотири розділи книги.
В одному жанрі зібрана найширша палітра різнопланових тем, що приверне увагу і зацікавленість читача.Скачати збірку “Вірую”:
Скачати збірку "Вірую" у форматі MS WordСкачати збірку "Вірую" у форматі PDF
Грім

150 грн

Грім. Волхвема. (Філософсько-любовні цикли). Друга Скри-Жаль. // Сонцелюбов, або Крамола. Трилогія. – Суми: видавничо-виробниче підприємство «Мрія-1» ТОВ, 2006.– 214 с.
Поетична книга «Грім»  відомої української поетеси, члена Національної спілки письменників України Людмили Ромен продовжує мандрівку у сакральні праоснови українського світовідчування, національної мово- і звичаєвої  культури, у Всесвіт Любові, де вперше творились сутності Жінки і Чоловіка. Це цілісний, оригінальний твір, написаний у авторському жанрі волхвеми.
Неосяжна, таїнна, офірна чуттєвість Жіночої Душі розквітла гожою квіткою папороті, проросла Божою Любов’ю блискавиць, тим Світло-Словом, що б’є трьохструнним звучанням Духу-Душі-Серця!
Головна і єдина тема твору – це зародження, розквіт, пригасання, руйнація і знову в передчутті народження Великого Світлого Кохання, що переходить у Вселюбов при Золотому віці!
Злюби

80 грн

Злюби. Філософсько-еротичні поезії. – Суми: видавничо-виробниче підприємство «Мрія» ТОВ, 2008.– 144 с.
«Злю́би» – авторський жанр філософсько-еротичної поезії відомої української поетеси, члена Національної спілки письменників України Людмили Ромен.
Це сакральна магія слова, священнодійство (афірмації, замовляння, молитви, чарування, приколисування, медитації) з праоснов українського
світовідчування, національної мово– і звичаєвої культури, тісно пов’язане зі священними стихіями Вогню та Води – батьківською та материнською божественними енергіями, з яких і постав наш Світ. Це Всесвіт Любові, з якого опроявився Живий Світ Природи, де вперше творилися сутності Жінки і Чоловіка.
Інтимні стосунки – це священна Дія усвідомленого Світлого Кохання, це розкриття емоційності Душі і ніжності Серця. Вміння кохати і викликати кохання, бути щасливими і вірними потребує в сучасному світі людських почуттів та стосунків уваги та пізнання.
Адресована всім, чиє серце відкрите для добра, щирості, любові, пізнання себе в коханні та Любові в собі.
Гаряча тиша літа Гаряча тиша Літа. Тріолети. Інтимна лірика. –  Суми: видавничо-виробниче підприємство «Мрія-1», 2010 рік, ТОВ, – 150 с.
«Гаряча тиша Літа» – чергова збірка інтимної лірики відомої української поетеси, лауреата літературної премії імені О.Олеся (2009) Людмили Ромен, якою вона продовжує дивувати, демонструючи вишукану тріолетну віршоформу. У ній поєдналися філософія давньоукраїнського світобачення та музики і барви  краси Світу і людського щастя, кохання та вірності, внутрішня боротьба та біль душі в переплетіннях зради та Любові.
Поезія Людмили Ромен – як криниця для спраглих у нашому все більш урбанізованому світі. Слово її настільки образно-несподіване, що аж душа співає. Філософська лірика вражає мудрістю, емоційною зворушливістю, довершеністю та щирим одкровенням душі.Скачати збірку “Гаряча тиша Літа”:Скачати збірку "Гаряча тиша літа" у форматі MS WordСкачати збірку "Гаряча тиша літа" у форматі PDF
За синню - син!.. Реквієм – поезії

100 грн

За синню – СИН!.. Реквієм – поезії / Людмила Ромен. – Суми : видавничо-виробниче підприємство «Мрія-1», 2013. – 96 с.
Ця збірка поезій – реквієм за СИНОМ відомої української поетеси Людмили Ромен, духовна світла пам’ять, викарбована серцем МАТЕРІ!
Єдина втіха – переливати у слова свою материнську любов. Вона дасть сили, зігріє не одне, роз’ятрене горем, серце і віру в те, що, і там, за межею земного, всі душі – нетлінні, ЖИВІ! А тим, хто від нас відійшов – світлий спокій і нашу ЛЮБОВ.Скачати збірку “За синню – СИН!”:Скачати збірку "За синню - СИН!" у форматі MS WordСкачати збірку "За синню - СИН!" у форматі PDF
Скрипка Сонця

120 грн

Скрипка сонця – поезії, пісні /Людмила Ромен. – Вид. 2-ге, доповнене; художн. В. В. Ломака. –  Суми : видавничо-виробниче  підприємство «Мрія-1», 2017. – 244 с., іл.
У книзі «Скрипка Сонця» лауреата премії ім. Олександра Олеся, відомої української поетеси Людмили Ромен представлені її поезії та музичний доробок як композитора.
Збірка громадянської та інтимної лірики присвячена нашому землякові Олександрові Олесю, творчість якого залишила у долі Людмили Ромен помітний слід.
У пісенному розділі подано музичні твори на слова Олександра Олеся. Книга ілюстрована відомим художником-графіком Володимиром Ломакою.
Місто моєї долі

120 грн

Місто моєї долі: поезія, пісні / Людмила Ромен. – Суми : видавничо-виробниче підприємство «Мрія-1», 2017. – 144 с. У новій збірці поезій «Місто моєї долі» Людмила Ромен оспівує місто Суми, яке стало для неї рідним. Славить його історичні, знакові віхи, його минуле і сьогодення, будні і свята. Патріотичні почуття та любов серця і душі – у кожнім рядочку. Слово її емоційне, вагоме, тепле і щире, писалося впродовж 30 років. Збірка пересипана історичними фактами та коротенькими життєписами відомих постатей. Для зацікавлених історією міста Суми та шанувальників поетичного слова.
Чорнобривці на снігу

100 грн

Чорнобривці на снігу: поезії / Людмила Ромен. – Суми : видавничо-виробниче підприємство «Мрія-1», 2019. – 140 с.«Чорнобривці на снігу» – 12-а збірка відомої українсь-кої поетеси із Сум Людмили Ромен. У ній поєдналися твори ліричного і громадсько-патріотичного звучання, у яких б’ється пульс неспокою Жінки-поета і Доби, у якій вона творить, яка серцем і душею переживає почуття любові до Світу та України, Матері-берегині роду. У її рядках – тонке, філігранне мереживо слів на полотні життя, адже все, про що пише поетеса, – передумано-пережито: і в радості, і в печалі, і з болю втрати найріднішого.
Срібне коло Місяця Арані : трилогія : Срібне коло Місяця : філософсько-лірична драма : книга перша. Роменлети (тріолети)  /  Людмила Ромен. –  Суми :   видавничо-виробниче  підприємство  «Мрія-1»,  2019. – 178 с.

«Срібне коло Місяця» – перша книга трилогії, філософсько-лірична драма, яка писалася Людмилою Ромен протягом 10 років. Ця книга – про філософію і святість родини, подружніх почуттів, вірності,  про СИЛУ любові і кохання, про  святість материнства і батьківства, про взаємостосунки у родині, які ВОНИ мають бути за гармонійними Законами Всесвіту, серця і духу, яких автор прагла і бачила саме такими…
Ця книга про УКРАЇНСЬКУ РОДИНУ, виплекану в народних традиціях.

Зимниця

100 грн

Арані : трилогія : Зимниця : філософсько-лірична драма : книга друга. Роменлети (тріолети)  /  Людмила Ромен. –  Суми :   видавничо-виробниче  підприємство  «Мрія-1»,  2020. – 158 с.

«Зимниця» – друга книга трилогії, філософсько-лірична драма. Вона – про сад життя, про душу, яка палає від болю, та однак любить; про філософію і святість родини, подружніх почуттів, вірності,  про СИЛУ любові і кохання. Поранене серце, як обпечений блискавкою сад, зцілюється любов’ю і словом, усвідомленням себе частиною Всесвіту, імпульсом духу, яким і є сама людина…

Любов – це велика ноша щастя, і нести її в собі все життя під силу мужній і справжній людині.

Межимісяччя

130 грн

Арані : трилогія : Межимісяччя : філософсько-лірична драма : книга третя. Роменлети  (тріолети) / Людмила Ромен. – Суми : видавничо-виробниче підприємство  «Мрія-1»,  2020. – 180 с.

«Межимісяччя» – третя книга трилогії, філософсько-лірична драма, написана в авторському жанрі «роменлет».  Поезії, народжені із любові, болю, тривог та переживань авторки, передають всю палітру відчуттів тонкої душі поетки. Любов до чоловіка, дітей, Роду та родини тісно переплетені з любов’ю до рідного краю, землі, Всесвіту.

Книга є безцінним матеріалом у процесі виховання у молодого покоління справжніх родинних цінностей, виплеканих на народних традиціях.

Живиця

100 грн

Живиця : ронделі  /  Людмила Ромен. –  Суми : видавничо-виробниче  підприємство  «Мрія-1»,  2021. – 152 с.

«Живиця» – збірка ронделів відомої української поетеси Людмили Ромен  ввібрала у себе різнопланові і різножанрові поезії: інтимну, філософську, громадянську лірику – глибокі розмисли над сторінками історії, сьогодення, сенсу життя. Щирі душевні почуття любові до всього Всесвіту, Слова, України, родини і кохання Жінки – як живильний потік, освітять душу кожного, хто торкнеться до імпульсів духу поетеси.
20-річчю перебування у лавах Національної спілки письменників України присвячую.

Для широкого кола читачів.

Образи, обрАзи, образИ

250 грн

Ромен Людмила
Р 70 Образи, обрАзи, образИ : поезії, тавтограми / Людмила Ромен. – Суми : видавничо-виробниче підприємство «Мрія», 2023. – 264 с.
ISBN 978-966-473-325-7
«Образи, обрАзи, образИ» – незвичайна, унікальна збірка оригінальних віршів – тавтограм української поетеси Людмили Ромен. Своєрідність даного жанру у тому, що кожне слово чи поетичний рядок починається однією й тією ж літерою – у цьому й полягає майстерний експеримент авторки.
Збірка засвідчує неви¬черпні виражальні можливості нашої Мови – скарбу, який накопичував і зберіг український народ протягом віків…
Багатоплановість і різнотемність збірки, представлена у 6-и її розділах, стане у нагоді кожному, хто шанує рідну Мову, хто гордо несе в собі суть українця!
 

 

З пракореня калини 

З пракореня калини : поезії, спомини, ілюстрації /Людмила Ромен. – Суми : видавничо-виробниче підприємство «Мрія, 2024. – 80 с., іл.«З пракореня калини» – збірка поетеси Людмили Ромен новаторська, оригінальна за своєю формою і змістом. Основу її складає ще не відома форма в історії літератури – однойменне коло ронделів Авторка своїм внутрішнім зором охоплює всю історію України, зачіпає болючі проблеми нашої ментальності, оспівує велич української культури, мови, традицій і незборимість нашого народу.
Невичерпна любов до рідної землі – наскрізна тема поезій в оформленні самобутнього художника Миколи Самохіна, якому і присвячується збірка та розділ споминів про нього.

Один комент

  1. Людмило! Дорога! У тобі скільки енергії і таланту, що вистачить не наодне життя! Блог прекрасний! Поезії чудові! Бажаю творчої снаги!Життя пролітає сонячним променем,а нам ще встигати і встигати. Успіхів тобі!

Comments are closed.