Коляда

З Колядою вас, мої хороші друзі, мої українці!

Дідух
Дідух

Коляда прийшла! Народила Нове Світло-Слово-Сонечко – сина Сварожого – ДажьБога! Колядуємо українськими колядками, що співаються на честь Коляди та господарів! Слово «коляда» походить від Коляди – бо РА-ДІЄ-МО і славимо Коляду!
Закликаймо Світло, щоб позбутися темряви! Посилаємо всі свої сили, свою любов і бажання нашим мужнім і стійким Захисникам, щоб назавжди позбутися і ПЕРЕМОГТИ окупанта з московії, ворога, який НІКОЛИ не був братом і ніколи ним не буде! Відкиньмо всі ілюзії.
Усі приРОДні ЖИВоТворящі Сили з цього дня будуть набирати обертів у напрямку до Світла, буде прибувати енергія Творця, підсилювати всі наші добрі справи, мрії і дії! Сонце почало Новий рух по Колу-Зодіям!
СВІТ НОВИЙ ЗАСВІТИВСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!
ВПУСКАЙМО Світлодайну Живу Силу у свої серця і душі! Хай Господь-Творець-Род-Лад буде нам на поміч, на лад у родинах, у державі, у головах і простого люду і керманичів країни, щоб нарешті ПОСТАЛА МОГУТНЯ, ВІЛЬНА, СИЛЬНА і ДУХОВНО РОЗВИНЕНА ДЕРЖАВА-УКРАЇНА!
З КОЛЯДОЮ! БУДЬТЕ ЗДОРОВІ, ПЕРЕБУВАЙТЕ З МИРОМ!
НАБЛИЖУЙМО СВОЇМИ РОЗУМНИМИ ДІЯМИ І ДУМКАМИ ПЕРЕМОГУ!
Згідно з астрономічними даними, у 2023 році зимове Сонцестояння відбудеться 22 грудня о 05:27 за Київським часом і о 03:27 за Ґринвіцьким середнім часом (GMT). Ніч з 21 на 22 грудня буде найдовшою в році й триватиме 16 годин, а день 22 грудня – найкоротшим і триватиме 8 годин.
ВІДСИЛАЮ вас грунтовно ознайомитись зі Святами українського народу, їх ВИТОКАМИ І ЗВИЧАЯМИ до праці Івана ОГІЄНКА – митрополита ІЛАРІОНА “ДОХРИСТИЯНСЬКІ ВІРУВАННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ” (Вінніпег, 1965), стор. 271-280.
Там чорним по білому написано: “Це було Свято народження Сонця, що святкувалося наприкінці грудня… Це так звана КОЛЯДА, найважніше, центральне зимове Свято, все пересякнене хліборобськими ознаками”.
«Багато колядок на честь КОЛЯДИ з побажанням врожаю. Уже пізніш, за Християнського часу, поставали нові колядки, в яких почали згадувати Особи християнського світу (Христа, прим. авт).
Пізніше Християнство заступило перше Свято народження Сонця Святом Народження Христа. … Церква сильно боролася зо старим Святом Народження Сонця, але була не в силі зовсім його вивести. …Так само і наша Церква завжди виступала проти Коляди, але не могла вивести старих обрядів». Про ці «беззаконня» народу читаємо у «Синопсисі» 1674 року Інокентія Гізеля, Києво-Печерського Архимандрита.
ДажьБог – син Сварога, син Неба. Про це є згадування в Іпатієвому Літопису під 1114 р. Ми є – ДажьБожі діти. Пізніше ДаждьБог став родоначальником руського народу, чому в «Слові о полку Ігоревім» названо русичів Даждьбожими онуками: «Погибашеть жизнь Даждьбожа внука».
«Походження назви Дажьбог – своє, народнє; це слово складне, зложене з приказкового способу даждь, цебто ДАЙ, і б о г , багатство, разом – податель добра, багатства, дарівник.. … по-давньо-слов’янському Даждьбог,.. народнє булуо б Дайбог, – може це залишки його чуємо в такому частому в нас «дай боже», особливо в ритуальних обрядах та при питті; пор. у колядках приспів: Ой дай Боже!» (І.Огієнко).

Залиште відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *