Метелики

ЯЗИЧНИЦЯ, ЗАДИВЛЕНА У КОСМОС

«Язичницею, задивленою в космос» — за визначенням одного з шанувальників — представила поетесу голова Конотопської організації «Просвіти» О.Банитюк.

А Людмила розповіла про своє дитинство в Ромнах, звідки ( та ще від степової квітки, та від духу циганської вольниці) — й псевдонім «Ромен». Поділилася поетеса своїми життєвими й творчими концепціями, зо-крема, п’ятирічною історією написання книги. Багато цікавого й повчального дізналися присутні про споконвічну віру наших предків, про нашу рідну мову ( не просто засіб спілкування, а генетичний код), про наше вірогідне найближче майбутнє (саме зараз ми вступаємо в «Золотий вік», коли кожен займе належне йому за інтелектом і талантами місце, але до того часу – дорога ще неблизька).

Людмила Ромен артистично читала поетичні рядки, співала пісні на власну музику та слова. Із захопленням висловлювалися виступаючі про книжку «Білий лебідь — лебідь Чорний».

Господь заповідав нам християнську мораль, але й дав право вибору світогляду та релігії,” – сказала поетеса Н.Петренко. – “Головне призначення поета – бути білою птахою, білим лебедем, несхожим ні на кого, нести людям високе й прекрасне. І звітує він лише перед Богом.

Н Петренко прочитала свій вірш, присвячений винуватиці торжества.
Виступили голова міської журналістської організації Г.А.Ільченко, член «Просвіти» З В Шалівська, головний редактор «Конотопського краю» Р.Б.Донських, поетеса з с.В’язове О.Качан, директор ЗОНІ №5 О.В.Юрченко, вчителька цієї ж школи, поетеса Г Пастушенко, лікар ЦРЛ, поет С.Холмецький, студентки О.Клюшник, М.Мунтяну та інші шанувальники поезії.

Людмила Ромен подарувала багатьом свою книжку з дарчим написом.
“Нехай пошкодує той, хто не прийшов,” — сказала на завершення О.Банитюк. – “Вірю, що зустріч ця – не остання.”
Великий енергетичний заряд і могутній емоційний поштовх отримали присутні від срібно-золотого звучання слова, яке неможливо перекласти на інші мови світу, глибинної мелодики української мови, музичного відображення Всесвіту. Тож ніхто не пошкодував про дві з половиною години спілкування в «Зоряному». Навпаки, з надією й нетерпінням любителі поезії чекатимуть нових зустрічей.

Н.Петренко,

поетеса
 

 

Залиште відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *