Мозговий Іван Павлович

Іван Мозговий

Лебедям летіти

Поетичний заспів Людмили Ромен у царині подій і явищ минулого, світоглядних трансформацій і переорієнтацій відкриває перед читачем нетрадиційне бачення «язичницької» духовності, допомагає йому глибше збагнути гармонію прадавніх, але водночас актуальних для нинішньої доби взаємин «людина-світ», дає змогу замислитися над нашими духовними здобутками і втратами.

Процес запровадження християнства на території Руси-України справді був складним і неоднозначним, супроводжувався знищенням не тільки численних пам’яток дохристиянської культури, а й самих носіїв цієї культури – волхвівської верстви.

Сьогодні, коли ми звертаємося до витоків нашої духовності, коли відроджуються давні традиції, досить актуальними є намагання зрозуміти специфіку тих вірувань, які попри все наклали відбиток на ментальність, побут і світосприйняття українців.

Саме до цього Світу вводить нас поетична книга Людмили Ромен «Білий лебідь – лебідь Чорний». Зацікавлений шанувальник рідної культури захоплюватиметься барвами слова, насичуватиметься багатством багатовікової спадщини, співпереживатиме про долю наших духовних цінностей, ідеалів та орієнтирів, міркуватиме над питанням: якими нам бути.

І, чи не найсуттєвіше, відчує пориви серця, стихію Великого Кохання, яке зароджується, визріває й перемагає, яке покликане здолати все те, що роз’єднує й протиставляє людей. Бо хіба ж не розв’язання суперечностей є неодмінною умовою подальшого лету?! А це так важливо для нашого сьогодення, коли ми знову — на переході…

І.Мозговий,

доктор філософських наук,
професор Української академії банківської справи.

 

 

Залиште відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *